V. Železný vyrovná pohledávku CME, požaduje plnohodnotné akcie ČNTS

Vladimír Železný splní rozhodnutí mezinárodní arbitráže a vrátí CME 23 milionů dolarů včetně úroků. Arbitráž prohlásila za neplatnou smlouvu mezi Železného firmou Nova Consulting a CME a nařídila oběma stranám vrátit svá plnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za zmíněnou částku získala CME téměř šestiprocentní podíl v ČNTS a ten byl podle Železného v průběhu posledních čtyř let znehodocen. Jak zdůraznil, bude trvat na tom, aby akcie ČNTS, které mu má jako protihodnotu kupní ceny vrátit CME, měly odpovídající hodnotu. Pokud ne, má v úmyslu trvat na trestním oznámení na ty, kdo způsobili jejich znehodnocení.

Železného interpretaci výroku arbitráže mediální zástupce CME Michal Donath rezolutně odmítl. Podle jeho slov výrok arbitráže nic neříká o tom, jakou hodnotu mají akcie ČNTS mít. Navíc k jejich pádu došlo až po přenesení TV Nova na Barrandov.

Na základě nařízení francouzského soudu došlo k zabavení movitých věcí a zařízení ve francouzské rezidenci Vladimíra a Marty Železných v Bretani. Uvedla to Společnost CME - Central European Media Enterprises Ltd. Český rozhlas o tom informoval jeho spolupracovník ve Francii, zpravodaj ČTK Stanislav Mundil.

Právní zástupci společnosti Central European Media Enterprises předložili Obvodnímu soudu pro Prahu 1 žádost o zajištění výkonu mezinárodního arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému. Českému rozhlasu to potvrdil mediální zástupce CME Michal Donath. CME doufá, že české soudy budou postupovat stejně razantně jako francouské.

Veškeré soudní spory mezi Vladimírem Železným a CME jsou podle ředitele TV Nova pouze úpornou snahou majitele CME Ronalda Laudera získat kompenzaci za ztráty, které tato společnost utrpěla při svých aktivitách v dalších zemích střední a východní Evropy. Poslední Lauderovou šančí je tedy, jak řekl Železný, český stát. Arbitrážní řízení kvůli údajné nedostatečné ochraně amerických investic proběhne už začátkem března.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme