Evakuace domu v Praze. Sběratel v bytě zanechal munici i radioaktivní předměty

Velké množství munice a předmět vydávající radioaktivní záření našli policisté v noci na pondělí v bytě sběratele vojenských předmětů v Praze 10. Z domu bylo před půlnocí evakuováno 26 lidí.

Praha (Aktualizováno: 11:55 11. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V bytě se našla třeba torza střelných zbraní. Kriminalisté prověřovali i další nemovitosti ve Středočeském kraji. | Foto: Filip Titlbach | Zdroj: Filip Titlbach

Na místo vyrazil kromě pyrotechnika speciální tým, který prozkoumá radioaktivní předmět. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté prohledávají i další dvě nemovitosti sběratele v Roztokách u Prahy a nedaleko Roztok. Prohlídka bytu v Praze potrvá do pondělního večera.

Příbuzní sběratele, kteří byt v panelovém domě v Želivecké ulici vyklízeli, policii v neděli kolem 21:00 oznámili, že asi objevili nášlapnou minu. "Policejní pyrotechnik následně konstatoval, že tento konkrétní předmět není nijak nebezpečný, neboť se jedná o alternátor, což ale laik nemusí na první pohled rozeznat," sdělil Hulan. "Nicméně při další prohlídce bytu našli policisté značné množství vojenské munice, volně uložené na různých místech bytu," doplnil.

Pyrotechnik poté nařídil evakuaci celého vchodu domu. Po ukončení evakuace, která trvala přibližně do půlnoci, zahájil pyrotechnik prohlídku nalezené munice. Při tom byl také objeven předmět, který vydává radioaktivní záření. Bližší informace zatím policisté nezveřejnili.

Vzhledem k velkému množství munice bude prohlídka pražského bytu pyrotechnikem trvat zřejmě do pondělních 20:00. Mluvčí radnice Prahy 10 Vít Novák ČTK řekl, že náhradní ubytování zatím potřebovalo jen několik jednotlivců z domu v Želivecké ulici. Budou ve volných městských bytech, které jsou pro podobné situace k dispozici. Ostatní evakuovaní přebývají podle Nováka u svých příbuzných a blízkých.

Policisté také prohledávali i další dvě nemovitosti sběratele v Roztokách u Prahy a nedaleko Roztok. Podle informací pro Český rozhlas další munici nenašli. 

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme