V zimních areálech jsou i přes oteplení většinou dobré podmínky

Většina zimních areálů hlásí navzdory oteplení stále dobré podmínky pro lyžaře. Na sjezdovkách je poměrně velká vrstva sněhu. Provozovatelé skiareálů proto věří, že se bude lyžovat i v březnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Upravené sjezdovky v Zadově | Foto: Lyžařský areál Zadov

Dostatek sněhu hlásí například provozovatelé všech hlavních středočeských areálů. Na lyže můžete vyrazit do zimního střediska Monínec u Sedlce Prčice, Chotouně u Prahy nebo na Šibenční vrch u Mnichovic.

Sníh je většinou oproti předchozím týdnům na povrchu měkčí, právě kvůli teplejšímu počasí. Pokrývka je ale stále dostatečně vysoká - někde leží i přes metr sněhu. Například na Monínci se proto podle odhadu provozovatele bude lyžovat bez omezení nejméně do dvacátého března.

Tento víkend jsou v provozu také všechna skicentra na východě Čech. "V Českých Petrovičích připravili pro návštěvníky další předváděcí akci nových lyží," říká organizátor Miroslav Bajer.

Sjezd na čemkoliv

Po víkendu ale některá střediska na východě Čech svůj provoz ukončí. Například v Mladkově proto jako rozlučku se zimou připravili provozovatelé pro návštěvníky netradiční závod s názvem Sjezd na čemkoliv.

Sjezdovka Za Prahou na Božím Daru | Foto: Václav Žmolík

Na sjezdovkách Krušných hor je ale stále sněhu dost. Ve většině horských lyžařských středisek jsou proto dobré lyžařské podmínky.

Klínovec hlásí sto centimetrů sněhu a Boží dar o třicet centimetrů sněhu méně. Všechny skiareály tam jsou v provozu a nabízí dobré lyžařské podmínky. Na většině svahů je ale mokrý sníh.

Na teplickém Bouřňáku na sjezdovkách leží zhruba sedmdesát centimetrů sněhu. V provozu jsou všechny vleky a lyžuje se na všech svazích. Běžkaři mohou využít upravených tras v rámci Krušnohorské bílé stopy z Cínovce na Vrch Tří pánů a okruhy pět a deset kilometrů na Novém městě. Na ústecké Telnici jsou stále ideální podmínky jak pro sjezdaře tak pro běžkaře.

Jarní lyžování si budou moci o víkendu užít i sportovci v Jeseníkách. V horách ale stále platí také třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Michal Trnka, Lenka Jansová, Jan Beneš, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme