Václav Fischer vyhrál spor o letadla. V Německu chystá návrat do cestovního ruchu

Někdejší politik a podnikatel Václav Fischer chce v Německu znovu rozjet cestovní kancelář Fischer Reisen. Zájezdy pak plánuje nabízet i českým zákazníkům. Od českého státu by mohl navíc dostat náhradu škody. Vyhrál totiž spor o svá bývalá letadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pláži | Foto: Klára Stejskalová

Na německém a rakouském trhu začíná Fischer Reisen opět prodávat zájezdy k moři. V Česku Václav Fischer zaznamenal úspěch u vrchního soudu, který rozhodl, že letadla, o která přišel, nepatřila do konkurzní podstaty společnosti Charter Air. Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

Letadla stála kvůli soudním sporům bez údržby roky na ruzyňském letišti. Pak je koupili Nigerijci za pouhé 2 miliony dolarů, zatímco jejich pořizovací hodnota byla 72 milionů dolarů. Konkurzní správce ještě zvažuje proti rozsudku dovolání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní spory Václava Fischera s Českem shrnul reportér Jan Strouhal

„Mnohem důležitější než zlomková část, kterou nyní obdržíme, je pro nás skutečnost, že soudy po dlouhých letech konečně uznaly, že naše hamburská společnost je zcela jednoznačně právoplatným a jediným majitelem obou letadel,“ vyjádřil se Fischer.

Podle Fischera mu rozhodnutí vrchního soudu otevírá cesty pro získání dalšího odškodnění.

Podnikatel totiž zároveň vede spor o ušlý zisk právě kvůli zadrženým letadlům, která nemohl provozovat. Po Česku požaduje zatím 334 milionů korun, nevylučuje ale, že částka může být několikanásobně vyšší.

„Odškodnění musí reflektovat škodu, která nám byla způsobena. Kdyby byla letadla správně udržována, byla by jejich hodnota stále velmi vysoká. Budeme se odškodnění domáhat a já jsem přesvědčen, že uspějeme,“ říká Fischer.

Ministerstvo spravedlnosti, které stát v této věci zastupuje, se nemůže k probíhajícím soudním sporům jakkoliv vyjadřovat.

Jan Strouhal, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme