Václav Havel bude hlasovat v referendu pro vstup do EU

Bývalý prezident Václav Havel v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas a Českou televizi řekl, že v nadcházejícím referendu o vstupu Česka do Evropské unie bude hlasovat pro. Podle něho je pro to několik důvodů: "Od toho členství si slibuji bezpočet výhod a především jakousi vyspělejší politickou i ekonomickou kulturu".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: René Fluger

Bývalý prezident odmítl hodnotit vládní kampaň. Například Občanská demokratická strana se nechala slyšet, že kampaň je plochá a naivní: "Opravdu se necítím být dostatečně informován a kompetentní k tomu, abych to posuzoval," poznamenal Havel.

Podle nejnovějšího průzkumu se referenda chce zúčastnit 55 % lidí, přitom ještě na konci dubna chtělo jít hlasovat kolem 70 %. Klesající zájem bývalého prezidenta nepřekvapil: "Zřejmě čím je zřejmější, že zvítězí ti, kteří budou hlasovat pro vstup do Evropské unie, tím víc lidí si říká: tak to je zbytečné, abych tam šel, stejně to dobře dopadne," řekl Českému rozhlasu a České televizi Václav Havel.

Václav Havel byl hostem koncertu na Václavském náměstí na podporu vstupu Česka do EU. Vyzval na něm posluchače, aby spolu s ním řekli ano vstupu České republiky do unie. Zdůraznil, řeči o ztrátě suverenity jsou podle něj nepatřičné. Kus suverenity mohou podle Havla v unii ztratit jedině lidé nečestní a "šejdíři".

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme