Václav Havel: Členství Česka v NATO je prospěšné

Už necelé tři dny zbývají do zahájení summitu NATO. Hlavním tématem pražské schůzky nejvyšších představitelů aliance bude posílení a lepší zaměření vojenských schopností organizace. Prezident Václav Havel je přesvědčen, že členství České republiky v NATO je prospěšné - zvláště ve světě, kde se množí terorismus. Řekl to v exkluzivním rozhovoru pro Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Vize 97

Václav Havel si myslí, že Česká republika nemůže být vůči terorismu imunní, protože se může kdykoli v budoucnu stát jeho obětí.

"V takovém světě prostě jsme, v takovém světě žijeme a měli bychom si to dostatečně uvědomovat a neměli bychom si myslet, že mezi našimi horami, Šumavou a Krkonošemi, lze vytvořit jakousi enklávu bezpečí, k ničemu se nezavazovat, nikde se nedělit o spoluodpovědnost za svět, starat se o sebe a že máme vyhráno - vůbec tomu tak není v dnešním propojeném globálním světě," zdůraznil v rozhovoru pro Český rozhlas Václav Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Havel: Nejsme vůči terorismu imunní

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme