Václav Havel dostal od Radiožurnálu historický magnetofon

Český rozhlas 1 - Radiožurnál dal prezidentu Václavu Havlovi historický reportážní magnetofon s nahrávkou prvních Hovorů v Lánech. Hovory v Lánech byly založené na publicistickém, ale i osobně vedeném rozhovoru s V. Havlem, v průběhu let prezidenta zpovídala řada významných redaktorů rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

předávání daru | Foto: Hana Hikelová

Šéfredaktor Alexandr Pícha a vedoucí domácího zpravodajství Hana Hikelová dnes předali prezidentu Havlovi reportážní magnetofon NAGRA III., na kterém byly natáčeny první Hovory v Lánech. Federální rozhlasová stanice Československo ho vysílala každou neděli s výjimkou prázdnin od 11. března 1990 a po jejím zániku přešel na stanici Radiožurnál. Poslední Hovory v Lánech vysílal ČRo1 - Radiožurnál 1. února 1998.

Pořad natáčela s Václavem Havlem řada významných redaktorů Českého rozhlasu, prvním byl Ota Nutz, poslední několikaletou sérii rozhovorů vedla Eva Hůlková. Prezident si z historického magnetofonu poslechl část nahrávky a hned si vzpomněl, kterou pasáž Ota Nutz vystřihl. Byla to část, ve které Václav Havel říkal, že se daleko lépe cítí u rozhlasového mikrofonu než před televizní kamerou.

Jan Rosenauer, Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme