Dopravní podnik pojmenoval zastávku v Praze po Olze Havlové, v den výročí narození jejího manžela

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) v pondělí pojmenoval jednu ze zastávek autobusu po Olze Havlové. V tento den by totiž slavil 84. narozeniny její manžel a první český prezident Václav Havel. ROPID o tom informoval na svém oficiálním twitteru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský dopravní podnik v pondělí pojmenoval jednu ze zastávek autobusu po Olze Havlové | Zdroj: Pražská integrovaná doprava

„Dne 5. 10. by oslavil narozeniny Ferdinand Vaněk z Malého Hrádku. Za jeho namáhavou práci, kterou ve svém životě vykonával, mu děkují všichni spolupracovníci a přátelé,“ napsal na twitter účet Pražské integrované dopravy (PID).

‚Přesně pod chrliči.‘ Dopravní podnik na žádost sněmovny přesunul zastávku autobusu dál od poslanců

Číst článek

Narážel tak na známý inzerát, který před jednatřiceti lety vyšel v Rudém právu. V něm Petr Rýgr poblahopřál k narozeninám odpůrci komunistického režimu a budoucímu prezidentovi Československé a později i České republiky Václavu Havlovi. Jméno Ferdinand Vaněk si vypůjčil z Havlovy hry Audience.

ROPID si 84. výročí Havlova narození rozhodl připomenout po svém. „Právě ode dneška funguje nová zastávka pojmenovaná podle nejbližší ulice, která nese jméno jeho první choti,“ zveřejnil podnik v pondělí na sociálních sítích.

Zastávka se nachází na Praze 3 poblíž Nákladového nádraží Žižkov.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme