Václav Havel je bez teplot

Zdravotní stav Václava Havla je stabilizovaný, prezident nemá teplotu a cítí se dobře. Podle Havlova osobního lékaře Ilji Kotíka prezident zůstane v nemocnici do konce týdne, pondělí lékařské konzilium rozhodne o dalším postupu. "Od včerejšího dne nedošlo k podstatným změnám zdravotního stavu pana prezidenta. Poslechový nález se spíše zlepšil, provedeme během víkendu kontrolní laboratorní a počítačová vyšetření plic".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

"Na základě toho v pondělí bude zasedat konzilium, a to případně rozhodne o propuštění pana prezidenta," poznamenal Kotík.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Kotík: Zdravotní stav V. Havla

Havel leží v Ústřední vojenské nemocnici v Praze Střešovicích a užívá antibiotika, protože se u něj znovu projevil chronický zánět průdušek. Kvůli němu musel ve středu předčasně ukončit návštěvu Francie a vrátit se z Avignonu do Prahy.

Prezident leží v nemocnici v nadstandardním pokoji. Může se ale normálně pohybovat. Minimálně třikrát denně absolvuje dechová rehabilitační cvičení, ale lékaři mu nepředepsali žádnou zvláštní dietu. Do nemocnice chodí za prezidentem na návštěvy i jeho choť Dagmar.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme