Václav Havel jednal se šéfy Koalice

Koalice lidovců a unionistů se nerozpadne před volbami ani po volbách. Tvrdí to šéfové Unie svobody-DEU Hana Marvanová a KDU-ČSL Cyril Svoboda. Dnes o tom ujišťovali i prezidenta Václava Havla. Prezident jim prý věří. Na veřejnosti se přitom objevily spekulace, jesti strany sdružené v Koalici spolu vydrží i po červnových volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koalice -nové logo

Lidovci by totiž údajně raději šli do vlády s ČSSD, zatímco unionisté se cítí blíže ODS. Svoboda s Marvanovou podobné úvahy popřeli.

Prezident uvedl, že po volbách nebude automaticky pověřovat sestavením vlády vítěze voleb. "Ihned po oznámení výsledků voleb začnou orientační konzultace se základními stranami, které se dostanou do parlamentu," oznámil. Pak Havel zváží, kdo podle něj má největší šanci sestavit většinovou vládu nebo kabinet s většinovou podporou v parlamentu. Předsedu této strany pak požádá, aby mu navrhl předsedu vlády a její složení.

Před lídry koaličních stran se Havel sešel i s předsedou ODS Václavem Klausem. Příští týden ve středu se sejde s šéfem vládní ČSSD Vladimírem Špidlou.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme