Václav Havel k aféře kolem majetku premiéra Grosse

Bývalý prezident Václav Havel v Českém rozhlase v pořadu Radiofórum řekl, že Grossovu aféru s bytem považuje za zbytečnou, vážnější podle něj jsou aktivity premiérovy ženy Šárky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Stanislava Grosse ale Havel našel omluvu, kauza Grossova bytu není podle něj důvodem k výzvě odvolat premiéra: "Co on provedl? On si půjčil na byt. Kdekdo si půjčil na byt! On akorát podivně se kroutil a mlžil, když ho vyslýchali, od koho si půjčil. Jiní to dělají šikovněji, že dotyčný věřitel nechce, aby byl jmenován - a puntík! A je to!"

Havel se zároveň pozastavil nad tím, že Miroslav Kalousek, který Grosse vyzval k demisi, čelil sám mediální kritice. "Nevím, jestli on je tím nejpřirozenějším strážcem politické morálky."

Václav Havel také netajil zklamání z vývoje politické situace u nás. "Mě to samozřejmě mrzí, že to dopadá takto s tou naší vládní garniturou. Především asi bych řekl, že mne na tom zaráží taková zvláštní kampaňovitost. Jakmile se někdo stane nejpopulárnějším politikem, tak je třeba ho kopnout do kotníku, ať už něco provedl, či neprovedl.

Celé Radiofórum, němž byl hostem exprezident Václav Havel, si můžete vyslechnout ZDE.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme