Václav Havel: K zásadním věcem jsem připraven se vyjádřit

"Jsem zdrženlivý a nechci vyvolávat konfrontace," řekl dnes v Praze exprezident Václav Havel. Reagoval tak na výtky, že se málo vyjadřuje k aktuálním vnitropolitickým i zahraničně politickým tématům. Václav Havel si dnes při setkání s novináři připomněl rok, který uplynul od jeho odchodu z Hradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Michal Doležal

Václav Havel odmítá, že by mluvil málo: "Ve veřejném prostoru se angažuji 55 let, a to pod tlakem svého svědomí. Ne proto, že se to hodí, nebože to někdo chce," řekl dnes. "Já se nevzdávám politické činnosti. Nechci se plést do každodenních politických hrátek. Já ale k věcem naprosto zásadním jsem připraven se vyjádřit. Když by se někdo chystal odsunout lesbičky, tak první na co narazí, bude můj křik a má hladovka," upozornil Havel.

"Tato země ostatně neví, co s bývalým prezidentem," poznamenal. Kolem sebe cítí věnec rozpaků, které mu připomínají doby disidentské. Českému rozhlasu k tomu pověděl: "Mne lidé nesmírně přátelsky zdraví a mačkají mi ruku, ale zároveň se rozhlížejí, jestli je někdo nevidí. To jsou takové věci, které jsou samy o sobě srandovní a nepříliš významné, ale které já velmi bedlivě registruji, protože jsou pro mne přinejmenším inspirativní," poznamenal Václav Havel.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme