Václav Havel leží v Ústřední vojenské nemocnici v Praze

Návštěvu Kuvajtu musel kvůli zdravotním potížím předčasně ukončit prezident Václav Havel. Příčinou je zánět průdušek a zvýšená tělesná teplota. Na pražské ruzyňské letiště ho dopravil speciální letoun kuvajtského emíra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S Havlem se vrátila i jeho choť Dagmar. Prezident z letadla vystoupil sám a hned na letišti provedli lékaři první vyšetření. Václav Havel pak byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde se podrobil podrobnějším testům.

Jak řekl prezidentův mluvčí Ladislav Špaček naší zpravodajce Evě Hůlkové z ČRo 1 - Radiožurnálu, Václavu Havlovi dávali lékaři během letu několikrát kyslík, aby mu usnadnili dýchání.

Prezidentův ošetřující lékař Ilja Kotík novinářům řekl, že první vyšetření potvrdila nevzdušnost pravého středního plicního pole a počínající zápal plic.

Ilja Kotík zároveň uvedl, že prezident byl unavený už před cestou do Rijádu, potom se jeho stav upravil, a však ještě později došlo k tomuto zhoršení.

Mluvčí Hradu Ladislav Špaček konstatoval, že výkon funkce prezidenta s sebou nese určitá rizika a nelze se jim vyhnout. Teploty v Saudské Arábii i v Kuvajtu ale nebyly zdaleka tropické.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme