Václav Havel leží v Ústřední vojenské nemocnici v Praze

Návštěvu Kuvajtu musel kvůli zdravotním potížím předčasně ukončit prezident Václav Havel. Příčinou je zánět průdušek a zvýšená tělesná teplota. Na pražské ruzyňské letiště ho dopravil speciální letoun kuvajtského emíra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S Havlem se vrátila i jeho choť Dagmar. Prezident z letadla vystoupil sám a hned na letišti provedli lékaři první vyšetření. Václav Havel pak byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde se podrobil podrobnějším testům.

Jak řekl prezidentův mluvčí Ladislav Špaček naší zpravodajce Evě Hůlkové z ČRo 1 - Radiožurnálu, Václavu Havlovi dávali lékaři během letu několikrát kyslík, aby mu usnadnili dýchání.

Prezidentův ošetřující lékař Ilja Kotík novinářům řekl, že první vyšetření potvrdila nevzdušnost pravého středního plicního pole a počínající zápal plic.

Ilja Kotík zároveň uvedl, že prezident byl unavený už před cestou do Rijádu, potom se jeho stav upravil, a však ještě později došlo k tomuto zhoršení.

Mluvčí Hradu Ladislav Špaček konstatoval, že výkon funkce prezidenta s sebou nese určitá rizika a nelze se jim vyhnout. Teploty v Saudské Arábii i v Kuvajtu ale nebyly zdaleka tropické.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme