Václav Havel leží ve střešovické nemocnici

Prezident Václav Havel předčasně ukončil cestu po zemích Blízkého východu a od včerejška je hospitalizován ve střešovické nemocnici v Praze se zápalem průdušek. Podle jeho mluvčího Ladislava Špačka je jeho stav stabilizovaný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle jeho informací už by měl být prezident v pořádku. Neočekává už žádné dramatické změny.

Podle ředitele nemocnice Miroslava Bartoše se prezidentovi daří dobře. Konzilium odborníků nyní konzultuje nejvhodnější způsob léčby. Lékaři především chtějí zamezit tomu, aby se současné prezidentovy obtíže vyvinuly v zápal plic.

Špaček zároveň popřel informace, že by Václav Havel odlétal na Arabský poloostrov ve špatném zdravotním stavu. Českému rozhlasu řekl, že počínající zápal plic, který u prezidenta diagnostikovali lékaři, se vyvinul z nachlazení až během cesty.

Nemoc zastihla hlavu státu na cestě po zemích Arabského poloostrova. Jako první navštívil Saúdskou Arábii. Už tam bylo znát, že se necítí nejlépe. V neděli pak přiletěl do Kuvajtu, kde se setkal s nejvyššími státními představiteli. Jeho stav se poté zhoršil natolik, že musel návštěvu předčasně ukončit. Do Prahy se Václav Havel vrátil speciálním letounem, který mu nabídl kuvajtský emír.

Markéta Kaclová, Eva Ziliziová, Zbyněk Štíbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme