Václav Havel opustil motolskou nemocnici

Václav Havel dnes před polednem po 18 dnech opustil Fakultní nemocnici v Motole. Po operaci zánětu v krku a následných plicních komplikacích se jeho stav zlepšil natolik, že ho lékaři mohli propustit do domácího ošetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel při odchodu z nemocnice | Foto: ČTK

Šéf lékařského konzilia Martin Holcát zdůraznil, že zdravotní potíže Václava Havla byly tentokrát vážnější než kdykoli před tím: "Proti předchozím pobytům, a řada lidí z tohoto konzilia znala pana Václava Havla a byla v konziliu už předtím, byl tento pobyt velmi těžký, ten stav byl velmi kritický a velmi vážný, takový jaký nebyl nikdy předtím."

Václav Havel při odchodu z nemocnice uvedl, že se cítí dobře: "Já bych rád využil této příležitosti k tomu, abych veřejně poděkoval této nemocnici, lékařům, sestřičkám, kteří se o mě báječně starali." Exprezident také řekl, že ho velmi potěšil zájem veřejnosti.

Doma bude dvaasedmdesátiletý Havel pokračovat v rehabilitaci a fyzioterapii, kterou povede i nadále docent Pavel Kolář. Na doporučení lékařů se má také vyvarovat nebezpečí nákazy chřipkou.

Bývalý prezident byl do motolské nemocnice přijat 12. ledna, kdy mu bylo odoperováno zánětlivé ložisko v krku. Pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku, předminulý pátek se zánět rozšířil i na levou plíci, čehož se lékaři obávali. Následně se Havlovi ucpal lalok pravé plíce. Intenzivní rehabilitace ale problém odstranila.

Těžkosti se po několika dnech opakovaly, když se částečně uzavřel dolní lalok v pravé plíci. Stav se zlepšil po intenzivní rehabilitaci a inhalaci, pomohla i změna antibiotik.

Marika Táborská, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme