Václav Havel opustil motolskou nemocnici

Václav Havel dnes před polednem po 18 dnech opustil Fakultní nemocnici v Motole. Po operaci zánětu v krku a následných plicních komplikacích se jeho stav zlepšil natolik, že ho lékaři mohli propustit do domácího ošetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel při odchodu z nemocnice | Zdroj: ČTK

Šéf lékařského konzilia Martin Holcát zdůraznil, že zdravotní potíže Václava Havla byly tentokrát vážnější než kdykoli před tím: "Proti předchozím pobytům, a řada lidí z tohoto konzilia znala pana Václava Havla a byla v konziliu už předtím, byl tento pobyt velmi těžký, ten stav byl velmi kritický a velmi vážný, takový jaký nebyl nikdy předtím."

Václav Havel při odchodu z nemocnice uvedl, že se cítí dobře: "Já bych rád využil této příležitosti k tomu, abych veřejně poděkoval této nemocnici, lékařům, sestřičkám, kteří se o mě báječně starali." Exprezident také řekl, že ho velmi potěšil zájem veřejnosti.

Doma bude dvaasedmdesátiletý Havel pokračovat v rehabilitaci a fyzioterapii, kterou povede i nadále docent Pavel Kolář. Na doporučení lékařů se má také vyvarovat nebezpečí nákazy chřipkou.

Bývalý prezident byl do motolské nemocnice přijat 12. ledna, kdy mu bylo odoperováno zánětlivé ložisko v krku. Pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku, předminulý pátek se zánět rozšířil i na levou plíci, čehož se lékaři obávali. Následně se Havlovi ucpal lalok pravé plíce. Intenzivní rehabilitace ale problém odstranila.

Těžkosti se po několika dnech opakovaly, když se částečně uzavřel dolní lalok v pravé plíci. Stav se zlepšil po intenzivní rehabilitaci a inhalaci, pomohla i změna antibiotik.

Marika Táborská, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme