Václav Havel pořádá koncert v Pražské křižovatce

Susanne Vega, Lou Reed, Renée Flemingová nebo Joan Baezová vystoupí na koncertu k dvacátému výročí politických změn v Československu a pádu železné opony. Večer s názvem 'Už je to tady!?' pořádá od dvaceti hodin v prostorách Pražské křižovatky Václav Havel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

Václav Havel | Foto: Tomáš Adamec

Podle Havla nepůjde o klasický koncert. "Bude to trošku připomínat atmosféru prvních schůzí, setkání a mítinků Občanského fóra a Veřejnosti proti násilí. To znamená, že tam bude prvek improvizace," prozradil Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hana Hikelová mluvila s Václavem Havlem nejen o koncertu v Pražské křižovatce.

Sestavu zahraničních hostů považuje bývalý prezident za dost originální. "Nevím, zda se někdy v takovéto sestavě koncert konal," podotkl. Havel zároveň upřesnil, že během koncertu vystoupí i několik řečníků. "Je to kombinovaný večer," řekl.

Václav Havel v Ranním interview Radiožurnálu také řekl, že název akce se dá vysvětlovat dvěma způsoby.

"Mně se zdá, že ve společnosti je jakési očekávání. Není to očekávání žádné nové revoluce, ta pravděpodobně už nebude k ničemu zapotřebí, ale je to očekávání hlubších proměn společenského klimatu k lepšímu. Takže si to někdo, chce-li, může dát do souvislosti s tímto očekáváním," vysvětlil Havel.

Zároveň připomněl, že se také jednalo o heslo listopadové revoluce. "Takže je to připomínka minulosti," dodal bývalý prezident.

Hana Hikelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme