Václav Havel přijal studenty i členy sněmovny

Prezident Václav Havel podpořil tři studenty odsouzené za činnost v roce 1989. Odmítl komentovat jejich případ, ale vyjádřil přesvědčení, že zvítězí spravedlnost. Studenti se podle rozhodnutí soudu musejí omluvit svému tehdejšímu vysokoškolskému učiteli Janu Snášelovi za to, že mu v roce 1990 vyjádřili nedůvěru, a obvinili ho, že jako předseda základní organizace KSČ zneužíval svého politického postavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Havel a bývalí studenti | Foto: Stanislav Peška

Studenti se omlouvat nehodlají, tvrdí za ně jeden z nich - Martin Laštovička: "Až dostaneme rozsudek, tak se dovoláme k Nejvyššímu soudu. My na odvolání už nemáme právo, takže využijeme dovolání a podáme také stížnost k soudu pro lidská práva ve Štrasburku".

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Laštovička: Využijeme institutu dovolání

Podle Zdeňka Hirnšála, jednoho z trojice někdejších studentů, bylo pro ně dnešní setkání s hlavou státu povzbuzením. "Je dobré, že se pan prezident o tuto kauzu zajímá," dodal. Podle mluvčího Havlovy kanceláře Martina Krafla chtěl prezident bývalé studenty podpořit zejména proto, že sám stál v čele sametové revoluce a Občanského fóra.

Prezident Havel se v podvečer setkal také s mnoha poslanci, a to na slavnostní recepci, kterou uspořádal ve svém letním sídle na zámku v Lánech na Rakovnicku u příležitosti konce čtyřletého volebního období dolní parlamentní komory. Jak uvedl, spory mezi Poslaneckou sněmovnou a Hradem byly důkazem demokracie.

Marek Janáč, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme