Václav Klaus a Václav Havel spolu pracovně poobědvají

Prezident Václav Havel a šéf sněmovny Václav Klaus se dnes sejdou u společného oběda. Vztahy obou politiků jsou už delší dobu chladné a komunikace mezi nimi probíhá většinou jen přes média. Naposledy se spolu sešli u jednoho stolu loni v červnu. Posledních deset měsíců si prezident Havel a předseda Poslanecké sněmovny Klaus vyměňovali názory jen přes média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího prezidentské kanceláře Martina Krafla je dnešní schůzka kvůli začínající schůzi sněmovny. "Protože jde o poslední schůzi poslanecké sněmovny před volbami, bude tématem jejich jednání nejen obsah této schůze, ale i bilanční hodnocení celého volebního období."

Naopak Václav Klaus viní z chladných vztahů prezidenta Havla. "Já jsem ty vztahy nezrušil jako to udělala pan prezident, já jsme je jednostranně nepřerušil a míra kampaně jednoho proti druhéhmu. Já trvám na tom, že je tak jedna ku deseti já nejsem ta desítka, já jsem v každém případě ta jednička."

Přehrát

00:00 / 00:00

duel Václav Havel a Václav Klaus

Podle tiskového odboru pražského hradu se Václav Havel schází s Václav Klausem kvůli schůzi sněmovny, která dnes začíná. Je totiž poslední v tomto volebním období.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme