Václav Klaus a Václav Havel spolu pracovně poobědvají

Prezident Václav Havel a šéf sněmovny Václav Klaus se dnes sejdou u společného oběda. Vztahy obou politiků jsou už delší dobu chladné a komunikace mezi nimi probíhá většinou jen přes média. Naposledy se spolu sešli u jednoho stolu loni v červnu. Posledních deset měsíců si prezident Havel a předseda Poslanecké sněmovny Klaus vyměňovali názory jen přes média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího prezidentské kanceláře Martina Krafla je dnešní schůzka kvůli začínající schůzi sněmovny. "Protože jde o poslední schůzi poslanecké sněmovny před volbami, bude tématem jejich jednání nejen obsah této schůze, ale i bilanční hodnocení celého volebního období."

Naopak Václav Klaus viní z chladných vztahů prezidenta Havla. "Já jsem ty vztahy nezrušil jako to udělala pan prezident, já jsme je jednostranně nepřerušil a míra kampaně jednoho proti druhéhmu. Já trvám na tom, že je tak jedna ku deseti já nejsem ta desítka, já jsem v každém případě ta jednička."

Přehrát

00:00 / 00:00

duel Václav Havel a Václav Klaus

Podle tiskového odboru pražského hradu se Václav Havel schází s Václav Klausem kvůli schůzi sněmovny, která dnes začíná. Je totiž poslední v tomto volebním období.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme