Václav Klaus byl hospitalizován

Předseda ODS Václav Klaus je v nemocnici. Na neurologické oddělení v nemocnici Na Homolce ho v poledne převezla se závratěmi, točením hlavy a ztrátou rovnováhy rychlá záchranná služba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: René Volfík

Jak Radiožurnálu řekla Eliška Klepalová z Klausova sekretariátu, v pracovní neschopnosti zůstane několik dnů. "Václav Klaus byl dnes v poledne hospitalizován s točením hlavy, se ztrátou rovnováhy a podle vyjádření ošetřujících lékařů tyto potíže způsobil otok vnitřního ucha."

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Klepalová o onemocnění V. Klause

Jakékoli další podrobnosti o jeho zdravotním stavu lékaři odmítli sdělit s tím, že k tomu nemají souhlas rodiny.

Podle Martina Bojara, přednosty neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole, otok vnitřního ucha není závážné onemocnění. Je ale velmi nepříjemné, protože ho kromě ztráty stability provází úzkost a nevolnost. "S tím se setkáváme buď po chřipce, po prochladnutí, někde také po zátěži a ve středním a vyšším věku tam může být i složka cévní," řekl Radiožurnálu Bojar. Doba léčení v podobných případech bývá od pěti do deseti dní.

Zákony pamatují na situaci, pokud by stávající předseda Poslanecké sněmovny nebyl znovu zvolen anebo z vážných důvodů nemohl svolat a vést ustavující schůzi dolní komory parlamentu do zvolení jejího vedení. V případě pokračující hospitalizace Václava Klause by schůzi musela svolat a také do zvolení nového předsedy řídit Petra Buzková, protože je nejstarší ze znovuzvolených poslanců a stávajícících místopředsedů.

Kdyby ani ona nemohla ustavující jednání svolat, bylo by to v kompetenci Ivana Langra. Poté na řadu přichází nejstarší z poslanců. Ustavující jednání je předběžně plánováno na 10. července.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme