Exprezident Klaus měl pozitivní test na koronavirus. Přesouvá se do domácí léčby

Bývalý český prezident Václav Klaus měl v úterý pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu a serveru Lidovky.cz to potvrdil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Klaus dlouhodobě vystupuje proti rouškám, očkování i vládním epidemickým opatřením.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus dlouhodobě vystupuje proti rouškám či očkování proti covidu-19 | Foto: David Malik - CNCenter A.S. / CNC | Zdroj: Profimedia

Macinka uvedl, že Klaus podstoupil test po vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Následně se přesunul do domácí léčby.

Bývalý prezident opakovaně vystupuje proti epidemickým opatřením či nošení roušek. Odmítá také očkování proti covidu-19. Vystoupil například na lednové demonstraci na Staroměstském náměstí, kvůli říjnovému vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze pak dostal pokutu 10 000 korun od pražské hygienické stanice. Proti rozhodnutí podal odpor a pokutu odmítl zaplatit.

Jak zjistil iROZHLAS.cz, původní pokuta navíc mohla být vyšší, konkrétně až tři miliony korun. Podle pražských hygieniků se ale neprokázalo, že by Klaus svým vystoupením ovlivnil veřejné mínění a vnímání mimořádného opatření.

Nikola Kopáčová, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme