Václav Klaus je opět v čele ODS

Delegáti ostravského kongresu ODS zvolili předsedou strany opět Václava Klause. Byl jediným kandidátem a hlas mu dalo na devadesát procent delegátů kongresu. Občanské demokraty vede Václav Klaus od vzniku strany nepřetržitě už deset let. Jak zdůraznil, jeho cílem je dovést ODS k vítězství v parlamentních volbách. K tomu je ovšem podle něho zapotřebí jednoty a loajality členů strany. Známá jsou už také jména čtyř místopředsedů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z Kongresu ODS | Foto: Petra Mášová
Přehrát

00:00 / 00:00

V.Klaus vyzývá k odpovědnosti

Místopředsedy ODS byli ve druhém kole zvoleni Petr Nečas a Jan Zahradil. Ve třetím kole pak delegáti vybrali za zbývající místopředsedy ODS: Ivana Langra a Miroslava Beneše.

Delegáti kongresu přijali v jeho závěru usnesení, v němž vyjádřili vůli převzít vládní odpovědnost a zároveň vyzvali nejvyšší ústavní činitele a politiky ostatních stran, aby v předvolebních střetech nedestabilizovali situaci v zemi. Jednou z priorit ODS je také rovnoprávné členství republiky v EU.

Milan Kopp, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme