Klaus po domácím léčení může opustit karanténu. Exprezident se koronavirem nakazil na konci února

Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi v pátek skončila povinná karanténa kvůli jeho nákaze koronavirem. V sobotu oznámil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Kromě vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se podle něho Klaus léčil doma běžně dostupnými medikamenty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli říjnovému vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze dostal Klaus na konci ledna pokutu 10 000 korun od pražské hygienické stanice | Foto: David Malik - CNCenter A.S. / CNC | Zdroj: Profimedia

Devětasedmdesátiletý exprezident, který patří k odpůrcům nošení roušek a odmítl se nechat proti koronaviru očkovat, byl pozitivně testován na koronavirus 23. února. „Klaus absolvoval celou svoji léčbu v domácím prostředí, bez nutnosti jakékoli nadstandardní či nemocniční péče, a to za pomoci běžně dostupných medikamentů,“ uvedl Macinka.

Povinnou karanténu proti šíření koronaviru, kterou musel Klaus podstoupit, označil Macinka za úředně nařízenou izolaci. „Již po pondělní kontrole u svého ošetřujícího lékaře v pražské ÚVN bylo evidentní, že nebude nutné, aby byl konec této úředně nařízené izolace odkládán,“ sdělil. Zároveň poděkoval za „obrovskou podporu“, které se Klausovi v uplynulých dvou týdnech dostávalo.

Exprezident Klaus měl pozitivní test na koronavirus. Přesouvá se do domácí léčby

Číst článek

Klaus několikrát vystupoval na veřejnosti bez roušky nebo jiné ochrany obličeje. Kvůli říjnovému vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze dostal na konci ledna pokutu 10 000 korun od pražské hygienické stanice. Proti rozhodnutí podal odpor.

V lednu se pak zúčastnil protestu na Staroměstském náměstí, kde bylo několik tisíc lidí. Mimo jiné se bez roušky fotografoval s ostatními účastníky demonstrace.

Svůj odpor proti vládním protiepidemickým opatřením Klaus v minulosti označil za formu občanské neposlušnosti. Koronavirus považuje za víc než pouhou nemoc a zneužití této nemoci za nástroj k přeměně světa. Své názory loni představil v knihách Karanténa a Karanténa 2.0.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme