Václav Klaus mladší končí jako ředitel prestižního pražského gymnázia PORG

Václav Klaus mladší opouští funkci ředitele prestižního pražského gymnázia PORG. Rezignační dopis předal ve čtvrtek předsedovi správní rady Martinu Romanovi. Upozornil na to server Týden.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus mladší mluvil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu především o státních maturitách | Foto: Šárka Ševčíková

Klaus mladší z gymnázia odchází po 15 letech. Důvodem jsou podle něj neshody právě s Martinem Romanem ohledně dalšího směřování školy.

„Každý ví, jaký PORG byl těch patnáct let, v dobrém či špatném, čili to je to, jak jsem to chtěl dělat já. PORG má být podle mě česká škola, má to být škola akademicky náročná, má to být škola pro rodiny, kde vzdělání stojí v popředí žebříčku hodnot, nikoli pro nějaké horní elity,“ řekl Českému rozhlasu.

Romanovi, hlavnímu sponzorovi školy a bývalému řediteli společnosti ČEZ, prý Klaus mladší navrhoval, že mu vrátí veškeré sponzorské dary a škola by dále fungovala bez jeho vlivu. Roman to ale podle informací Týdne odmítl.

První studenti zahájili výuku na Prvním obnoveném soukromém gymnáziu v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998.

PORG, gymnázium a základní škola | Foto: Filip Jandourek

Jakub Šídlo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme