,Bude docházet na občasné kontroly.‘ Bývalý prezident Václav Klaus byl propuštěn z nemocnice

Bývalý prezident Václav Klaus byl v pátek propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácí léčby. Do nemocnice bude docházet na občasné kontroly. Sdělil to Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident byl v Ústřední vojenské nemocnici v posledních týdnech přijat opakovaně, nyní v ní strávil více než týden, léčil se na urologické klinice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus strávil v nemocnici dvě noci druhý zářijový víkend, následně se v úterý 14. září do péče lékařů vrátil | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Prezident Václav Klaus byl dnes propuštěn z nemocnice do domácí léčby. Po dohodě s ošetřujícím lékařem bude do Ústřední vojenské nemocnice docházet na občasné kontroly,“ napsal v pátek v SMS zprávě Macinka.

Klaus strávil v nemocnici dvě noci druhý zářijový víkend, následně se v úterý 14. září do péče lékařů vrátil. Z Ústřední vojenské nemocnice byl propuštěn v pátek 17. září. Při odjezdu řekl tehdy novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace.

Exprezident Klaus zůstává po čtvrteční hospitalizaci v nemocnici. Léčí se na urologické klinice

Číst článek

Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím.

Do nemocnice byl znovu převezen minulý čtvrtek. Podle Macinky bylo potřeba zdravotní problém doléčit.

Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu.

Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme