Exprezident Klaus opustil nemocnici. Hospitalizován byl od úterý kvůli vysokému tlaku

Bývalý prezident Václav Klaus v pátek opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde byl od úterý kvůli vysokému krevnímu tlaku. Novinářům řekl, že se cítí dobře.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus byl v nemocnici kvůli problémům s krevním tlakem (archivní foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle deníku Právo strávil Klaus o víkendu v nemocnici dvě noci a v pondělí ho lékaři propustili domů. V úterý ráno se ale do nemocnice vrátil.

Dehydratace a vyčerpání. Hrad po dvou dnech zveřejnil informace o zdravotním stavu prezidenta

Číst článek

Klaus v pátek novinářům řekl, že měl velmi vysoký tlak a žaludeční komplikace. Lékaři mu předepsali léky, nyní se podle svých slov cítí dobře. Na novinářský dotaz poznamenal, že se u něj nedá očekávat dodržování klidového režimu, a z nemocnice zamířil do svého institutu.

Osmdesátiletý Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19 – pozitivní test měl po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Ve úterý nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice i stávající prezident Miloš Zeman, a to kvůli plánovaným vyšetřením. Ta u něj nezjistila žádná nemocnění, která by jej ohrožovala na životě. Lékaři pouze konstatovali, že stávající hlava státu trpí dehydratací a mírným vyčerpáním, informovala ve čtvrtek Kancelář prezidenta republikyKlaus mu při odchodu popřál, aby se cítil lépe.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme