Václav Klaus obhajoval škrty ve financování vědy

Prezident Václav Klaus nepodepíše novelu, která má Státnímu fondu rozvoje bydlení zaručit peníze ze státního rozpočtu podle schváleného objemu nevratných dotací. Normu před dvěma týdny prosadila Poslanecká sněmovna proti vůli Senátu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus,

Václav Klaus, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Václav Klaus dnes také na sněmu Akademie věd uvedl, že škrty ve financování vědy jsou v době hospodářské krize přirozené. Zdůraznil, že kvůli celosvětovému hospodářskému poklesu bude méně peněz na všechny rozpočtové kapitoly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Václav Klaus na sněmu Akademie věd

"Nejhorší by byl krátkozraký pohled, který by preferoval, aby po příštích volbách nevznikla vláda, která by se odvážila s rozpočtovým deficitem konečně bojovat. Já bych si takovou vládu přál, protože zbavení se velkého rozpočtového deficitu pokládám za absolutně nevyhnutelné," řekl Václav Klaus.

Igor Maňour, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme