Václav Klaus podle Jiřího Dienstbiera šíří negativismus

Bývalý ministr zahraničí Jiří Dienstbier se pustil do ostré kritiky prezidenta Václava Klause. Prý podle něj z Hradu šíří negativismus a "blbou náladu". O Dienstbierovi se hovoří jako o možném protikandidátovi Klause v prezidentské volbě příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Dienstbier ve studiu ČRo Rádia Česko | Foto: Marián Vojtek

Žádná strana Dienstbiera ale zatím oficiálně nenominovala. Podle něho by měla osoba prezidenta politiku spíš spojovat než rozdělovat. Václav Klaus podle něj navíc má vyhraněné názory na všechno od klimatu až po architekturu.

"Je takový všeználek proti týmům světových klimatologů. On ví přesně, že to tak není. Nebo co se má prezident vměšovat do toho, jaká bude architektura knihovny na Letné. To jsou extrémní postoje, které dokazují, že on vůbec není nadstranický prezident. To je ne něco osobního vůči Václavu Klausovi, ale jiný postoj k životu, politice," řekl Dienstbier.

Václava Klause už jako svého kandidáta nominovala ODS. Ostatní parlamentní strany teď hledají buď někoho jiného, kdo by mohl ve volbě obstát, nebo zvažují, jak se vůbec k volbě postaví. Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase je to ale výraz politické slabosti.

"Je to umělé hledání záminek. Myslím si, že jestli je tady na politické scéně dlouholetý proponent pozitivního myšlení, tak je to právě pan prezident Klaus. Jsem přesvědčen, že Česká republika má velice kvalitního a kompetentního prezidenta. A umělé hledání protikandidáta za každou cenu považuji za výraz nejen politické, ale i lidské malosti," dodal Nečas.

Veronika Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme