Václav Klaus se sešel s Vladimírem Železným

Předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus se dnes přibližně na 40 minut setkal s generálním ředitelem televize Nova Vladimírem Železným. Podle Klausova poradce Ladislava Jakla se setkání uskutečnilo po vzájemné domluvě na žádost Železného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V.Klaus | Foto: Jan Rosenauer

Rozhovor mezi nimi se podle něj vedl především o potřebě chránit svobodné podnikatelské prostředí a postarat se o to, aby se nestalo toto prostředí obětí politických kampaní. Také mluvili o potřebě hájit nestrannost státních orgánů při dohlížení na dodržování zákonů a o potřebě bránit její zneužívání některými ambiciózními zájmovými skupinami. Také mluvili o nutnosti odmítnou mediální skandalizace a vytváření klimatu nepřátelství nesnášenlivosti a účelových odsudků v nedávných dnech svědky. Vladimír Železný byl minulý týden zadržen kvůli obvinění z pokusu o poškozování věřitele.

Místopředseda ODS Ivan Langer vyzval ministra vnitra Stanislava Grosse, aby okamžitě prošetřil veřejná vystupování vyšetřovatele i ředitele úřadu vyšetřování v kauze ředitele televize Nova Vladimíra Železného. Podle Langra totiž mediální výroky vyšetřovatele Vladimíra Machaly o důkazech o ovlivňování svědků v této kauze přímo zpochybňují rozhodnutí soudu, který minulý týden odmítl vzít Železného do vazby. Vyšetřovatel podle stínového ministra vnitra ODS profesionálně selhal, což zpochybňuje nejen jeho objektivitu a nezaujatost při vyšetřování, ale i samotné působení v policii.

Langer apeluje na Grosse, aby prověřil i výroky ředitele úřadu vyšetřování Miroslava Antla, který připustil, že na Machalu mohl být vyvíjen nátlak. Buď Antl předloží přesvědčivé důkazy, nebo musí na hodinu opustit policii, soudí Langer.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme