Exprezident Klaus se po necelém týdnu musel vrátit do nemocnice. Stále má problém s vysokým tlakem

Bývalý prezident Václav Klaus je znovu hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Informaci serveru Blesk.cz Radiožurnálu potvrdil jeho mluvčí Petr Macinka. Klaus se do nemocnice vrátil kvůli vysokému tlaku. Podle Macinky je nutné problém ještě doléčit. Jak dlouho bude exprezident hospitalizován, ale neví. Lékaři Klause naposledy propustili z nemocniční péče minulý pátek.

Praha (Aktualizováno: 13:51 23. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident Václav Klaus je znovu hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Ukázalo se, že ten problém, se kterým tam byl hospitalizován minulý týden, je potřeba ještě trochu doléčit. Takže je to sice nepříjemné, ale snad to není na dlouho,“ řekl Macinka Radiožurnálu.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek. Při odjezdu řekl, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace.

Exprezident Klaus opustil nemocnici. Hospitalizován byl od úterý kvůli vysokému tlaku

Číst článek

Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19.

Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Ve střešovické nemocnici se od úterý 14. září léčil i prezident Miloš Zeman, kterému lékaři zjistili mírné vyčerpání a dehydrataci. Z nemocnice byl propuštěn ve středu.

Andrea Kubová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme