Václavu Havlovi je už výrazně lépe, hlásí lékaři

Zdravotní stav exprezidenta Václava Havla se výrazně zlepšil. Podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové se bývalý prezident cítí nejlépe za posledních 7 dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Martin Stehlík

"Většinu dne dýchá bez masky, sám pomalu chodí a komunikuje. Jeho stav ovšem nadále vyžaduje intenzivní péči a rehabilitaci na ARO. Pokud nedojde ke zhoršení, mohl by být koncem příštího týdne z anesteziologicko-resuscitačního oddělení propuštěn," řekla Radiožurnálu mluvčí motolské nemocnice.

Dvaasedmdesátiletý Václav Havel je hospitalizován od minulého pondělka, kdy se v motolské nemocnici podrobil na ORL klinice drobné operaci, při níž mu lékaři odstranili zánětlivé ložisko z krku.

Pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku, minulý pátek se zánět rozšířil i na levou plíci, čehož se lékaři obávali. V sobotu se bývalému prezidentovi ucpal lalok pravé plíce. Intenzivní rehabilitace ale problém odstranila.

Těžkosti se v pondělí ráno opakovaly - tentokrát se částečně uzavřel dolní lalok v pravé plíci. Stav se zlepšil po intenzivní rehabilitaci a inhalaci, pomohla i změna antibiotik.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme