V Ejpovickém tunelu hořel vagon. Hasiči evakuovali cestující pěšky, doprava na železnici stála

V železničním tunelu u Ejpovic na Rokycansku hořel v úterý večer vlak. Událost se stala v tubusu ve směru od Plzně na Prahu a obešla se bez vážnějších zranění. Hasiči evakuovali pěšky nezasaženým tunelem 38 lidí, z nichž tři se nadýchali kouře. Evakuované cestující hasiči umístili do svého přistaveného autobusu, řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Praha (Aktualizováno: 23:26 14. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus přepravující evakuované cestující při požáru vlaku v Ejpovickém tunelu | Foto: HZS Plzeňského kraje | Zdroj: ČTK

Podle webu Českých drah kvůli poruše lokomotivy vlaku mezi stanicemi Plzeň a Ejpovice doprava na železniční trati stojí. Zastavení provozu se dotkne několika spojů. Dráhy zavedly pro některé spoje náhradní autobusovou dopravu nebo vlaky odkláněji. Omezení provozu by mělo skončit hodinu po půlnoci.

Liberecký kraj vyměřil Arrivě pokutu 815 tisíc. Důvodem jsou zpoždění vlaků i nefunkční odbavování

Číst článek

Na místě je velké množství hasičů i záchranářů. Hasiči aktivovali třetí stupeň požárního poplachu a povolali větší množství jednotek. Později jich část odvolali. Podle mluvčího krajských hasičů Pavla Poncara byl ohněm zasažen první a druhý vagon za lokomotivou. Oheň lokalizoval personál vlaku.

Záchranáři vyslali na místo tři výjezdové skupiny a inspektora provozu. „Ošetřují se dvě osoby s dýchacími potížemi. Nikdo další z evakuovaných osob ošetření nepotřebuje,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Nikdo další z evakuovaných osob ošetření nepotřeboval.

Ejpovický tunel je dosud nejdelší tunel v Česku. Měří 4150 metrů a do provozu byl uveden po pěti letech výstavby poprvé 15. listopadu 2018. V obou tubusech je plný provoz od prosince.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme