Policisté opět zasahovali v areálu lounské vagonky, nikoho nezadrželi

Policisté v noci na pondělí po týdnu znovu zasahovali v areálu lounské vagonky. Nikdo nebyl zraněn a policisté nikoho nezadrželi. Informovala o tom mluvčí lounské policie Irena Pilařová. Výrobce vagónů je v úpadku, insolvenční správkyně nyní provádí inventarizaci majetku.

Louny (Aktualizováno: 9:52 8. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vagón firmy Legios | Foto: Jakub Murat | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0

„Po jedné hodině ráno nám byla oznámena konfliktní situace v lounské firmě. Policisté na místě činili kroky k zajištění bezpečnosti osob a majetku,“ uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

Během zásahu policisté nepoužili donucovací prostředky. „Nyní zjišťujeme, zda došlo k protiprávnímu jednání a situaci u firmy stále monitorujeme,“ dodala Pilařová.

Vrchní soud vrátil bývalé vagonce Legios v Lounech šanci na reorganizaci. V úpadku je od roku 2014

Číst článek

V areálu zasahovali policisté už před týdnem, tehdy padl i výstražný výstřel, protiprávní jednání nezjistili. Insolvenční správkyně Petra Hýsková tehdy uvedla, že do areálu Heavy Machinery Services, dříve Legios, pronikly asi tři desítky mužů, kteří vyvolali potyčku s ostrahou. Proti postupu správkyně se společnost Heavy Machinery Services ohradila.

Výrobce vagonů je v úpadku od února 2014, věřitelům dluží přes 3,3 miliardy korun. Krajský soud v Českých Budějovicích, který insolvenci řeší, před pár dny znovu zamítl reorganizaci společnosti Heavy Machinery Services. Soud zároveň na majetek firmy prohlásil konkurz a na 21. srpna svolal schůzi věřitelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme