Vakcína Pfizer pro děti od dvanácti let by mohla být dostupná v září, uvedl ministr Vojtěch

Vakcína od firem Pfizer/BioNTech by od září mohla být k dispozici praktickým lékařům pro děti od dvanácti let. Teď se soutěží distributor, který by to mohl zajistit. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který se nechal očkovat proti koronaviru v ústeckém velkokapacitním očkovacím centru.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Vojtěch na tiskové konferenci na Ministrestvu zdravotnictví. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Registrovat se nyní mohou k očkování proti onemocnění covid-19 lidé ve věku od šestnácti let. „Termín pro očkování skupiny 12 plus ještě nemáme. Musíme obsloužit všechny ty, kteří čekají ve frontě 16 plus, a bude také záležet na dodávkách vakcín, protože ještě nemáme potvrzené dodávky od firmy Pfizer na červenec,“ uvedl Vojtěch.

Biochemik Hostomský: Všechny síly bych upřel na rizikové skupiny, očkovat děti je předčasné

Číst článek

Ve skupině mezi dvanácti až šestnácti lety je podle Vojtěcha zhruba 400 000 až 500 000 lidí. „Pfizer je jediná zatím určená vakcína pro tyto děti a ta bude aplikovaná do konce léta v těchto velkokapacitních centrech. Od září předpokládáme, že by měla být dispozici praktickým lékařům pro děti a dorost, teď se soutěží distributor, který by to mohl zajistit,“ uvedl Vojtěch.

Procesem registrace pro skupinu dětí od dvanácti let nyní prochází vakcína od společnosti Moderna, kterou už nyní dostávají praktičtí lékaři. Pokud bude schválena pro tuto věkovou skupinu, mohli by jí praktici očkovat ještě před koncem prázdnin.

Na první dávku vakcíny proti covidu čeká nyní podle Vojtěcha řádově několik stovek tisíc lidí. V ústeckém velkokapacitním centru naočkují denně zhruba tisíc osob. „Mladých lidí chodí hodně, víc než čtyřicátníků,“ řekla Markéta Svobodová, hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice, která má centrum na starosti. Výjimečně podle ní přicházejí lidé ve věku nad 70 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme