Valachová bude s děkany pedagogických fakult řešit dostudování studentů z UJAK

Budoucnost sedmi stovek studentů ze soukromé Univerzity Jana Amose Komenského Praha (UJAK) dnes bude řešit ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD. Sejde se kvůli tomu s děkany pedagogických fakult veřejných vysokých škol. Soukromá univerzita přijde na konci září o akreditaci magisterského oboru speciální pedagogika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová, ministryně školství | Foto: Filip Jandourek

Předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková pochybuje, že je dostudování na jiných školách možné:

„Když se jednalo o možnosti dostudování studentů z Právnické fakulty Západočeské univerzity, tak se ukázala celá řada problémů. Jakým způsobem je mohou jiné fakulty převzít, jak vypisovat přijímací zkoušky, jak uznávat určité obory.“

Problémy s přijetím na jiných školách potvrzuje i děkanka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Radka Wildová.

„My můžeme do studia vzít studenty jen po přijímacím řízení, a to už je ukončeno. Já předpokládám, že by tuto situaci nějak řešilo ministerstvo. Jakým způsobem vyřešit, aby tito studenti do studia mohli vstoupit,“ říká Wildová.

Vedení univerzity se závěry komise nesouhlasí. Většinu ohrožených studentů tvoří učitelé, kteří si v kombinovaném studiu doplňovali potřebnou kvalifikaci.

Studenti UJAK v minulosti namítali, že je pro ně studium na veřejných vysokých školách problematické mimo jiné proto, že se koná i ve všedních dnech, nikoliv výhradně o víkendech. Pravidelné uvolňování jim působí problémy u zaměstnavatelů.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha | Foto: Český rozhlas

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme