Ministerstvo se přidá k řízení v dotační kauze. Chce vědět, které projekty jsou pochybné

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se na výzvu policie přihlásí jako poškozený do řízení kolem fotbalové dotační kauzy. Ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) v pondělí novinářům řekla, že pomocí nahlédnutí do spisů by chtěla oddělit čisté a policií prošetřované projekty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a sportovní ředitel ČOV Martin Doktor vystoupili 12. května v Praze na tiskové konferenci po jednání Národní rady pro sport. | Zdroj: ČTK

Do konce května chce otevřít nový dotační program pro investice, ve kterém nabídne miliardu korun. První polovina půjde na menší projekty maximálně do deseti milionů korun, druhá na větší investice do 20 milionů korun, řekla ministryně.

"Policie nás vyzvala, abychom se k řízení připojili jako poškození, což bezpochyby učiníme. Budu se snažit ještě v následujících dnech, pokud nám to policie umožní jako poškozenému, vstoupit do spisu a získat bližší informace, které z projektů jsou v případě investic prošetřovány policií," uvedla.

V případě nezpochybnitelně čistých projektů Valachová nevyloučila, že by ministerstvo zvažovalo nějakou formu jejich vyřízení.

Dosavadní investiční program ministerstvo zrušilo kvůli procesní opatrnosti, žádné peníze nevyplatilo.

Mezi obviněnými v dotační kauze je vedle Fotbalové asociace ČR a jejího předsedy Miroslava Pelty také Simona Kratochvílová, bývalá náměstkyně Kateřiny Valachové. Důvodem má být sjednávání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme