Valachová počítá s demisí, Zeman ji odvolá až po svém návratu z jihu Čech

Ministryní školství zatím zůstává Kateřina Valachová z ČSSD. Původně měla skončit v sobotu. Prezident Miloš Zeman ale v neděli večer odjíždí na návštěvu Jihočeského kraje, ze které se vrátí ve středu. Valachovou chce podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka odvolat až po svém návratu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová, ČSSD

Kateřina Valachová, ČSSD | Foto: Filip Jandourek

„V tom dalším týdnu se pan prezident sejde jak s paní ministryní Valachovou, tak s jejím nástupcem. To znamená s kandidátem na post ministra školství panem profesorem Štechem a já předpokládám, že takřka vzápětí dojde k jmenování nového ministra. Pan prezident nebude nic zdržovat," uvedl pro Radiožurnál Ovčáček.

Zeman dal Valachové čas rozmyslet si demisi do 10. června, kdy se hlava státu vrací z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu. Pokud si to nerozmyslí, odvolá ji a na její místo jmenuje současného náměstka Stanislava Štecha.

Valachová ale v tomto týdnu zopakovala, že s demisí počítá. Původně měla v plánu rezignovat k 31. květnu. Chtěla tak převzít politickou odpovědnost za kauzu, ve které figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová. Ta je podezřelá, že se domlouvala se šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou na rozdělování investičních dotací.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme