Na Valašsku a Zlínsku řádí vandalové s motorovkou, mají na kontě mimo jiné i medvědici na Lukově

Neznámý pachatel zničil dřevěné stavby u obcí a kulturních památek na Valašsku a Zlínsku za desítky tisíc korun. Na přelomu roku motorovou pilou poničil například hudební lavičku v Ratiboři, přístřešek v Hovězí a sochu medvědice u hradu Lukov.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha medvědice na hradě Lukov, pořezaná vandalem

Vandal poničil motorovou pilou třeba i sochu medvědice na hradě Lukov | Zdroj: hrad Lukov

Policie vyšetřuje řádění vandala nebo vandalů na Zlínsku a Vsetínsku. Na přelomu roku tam zatím neznámý pachatel způsobil škody za desítky tisíc korun. Motorovou pilou poničil například hudební lavičku v Ratiboři, přístřešek v Hovězí a sochu medvědice u hradu Lukov.

Socha medvědice na hradě Lukov, kterou vandal 2. ledna 2022 pořezal a zapálil | Zdroj: hrad Lukov | ©

Sochu medvědice nejen pořezal, ale i zapálil. Správce Lukova Jiří Holík má pachatele na záznamu kamery a škodu vyčíslil na bezmála dvacet tisíc korun. Podle jeho slov byl vandal na akci dobře připraven.

„Ten člověk se na to připravoval, protože jsem v neděli večer na hradě byl. A další den ráno, když jsem tam jel, tak byly přes cestu natahané klády. Takže on se jistil, aby měl prostor uniknout,“ vysvětlil správce na dotaz Českého rozhlasu Zlín.

Na neznámého pachatele už podala trestní oznámení třeba obec Hovězí. Tam vandal pořezal přístřešek u cyklostezky a okolní stromy za téměř čtyřicet tisíc korun.

Záběry kamery na hradě Lukov - řádění vandala, který pořezal a zapálil místní dřevěnou sochu medvědice | Zdroj: hrad Lukov | ©

Roman Verner, Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme