Za smrt Dahlgrena v cele dostal dozorce kázeňský trest. Muž obviněný z vraždy spáchal sebevraždu

Dozorce ve věznici Valdice na Jičínsku přijal kázeňský trest za porušení předpisů v případu sebevraždy čtyřnásobného vraha Kevina Dahlgrena. Trest ředitel věznice uložil dozorci loni na konci srpna a dozorce se proti němu neodvolal. „Celá věc tím byla uzavřena,“ řekla ve středu mluvčí věznice Eva Francová. Potrestaný dozorce nadále pracuje ve valdické věznici. Američan Dahlgren se ve valdické věznici oběsil loni 11. ledna.

Valdice, Jičínsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Dahlgren u soudu | Foto: Martin Přibyl/CNC | Zdroj: Profimedia

Formu kázeňského trestu mluvčí neuvedla. Sdělila, že dozorce trest dostal podle prvního odstavce paragrafu 51 zákona o služebním poměru. Zákon jako trest v tomto odstavci uvádí například písemné napomenutí, snížení mzdy na dobu až tří měsíců, odnětí služební medaile či odnětí služební hodnosti. Mluvčí ani nespecifikovala, za co přesně byl trest uložen. Zopakovala, že porušení služební povinnosti nemělo příčinnou souvislost s úmrtím odsouzeného.

Dozorce z Valdic dostal kázeňský trest kvůli sebevraždě Dahlgrena. Věznice tají jaký

Číst článek

Případem se zabývala i Generální inspekce bezpečnostních sborů, která konstatovala, že dozorci možná porušili interní předpisy. Inspekce podala návrh na případné kázeňské projednání nadřízenému funkcionáři dozorců. Trestného činu se ale dozorci podle generální inspekce nedopustili.

Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květnu 2013 v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny svých příbuzných, u níž dočasně bydlel – otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA.

Zadržen byl na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy rozhodly o jeho vydání do Česka, kde byl odsouzen na doživotí. Dahlgrenův případ patří k nejhorším zločinům posledních let v České republice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme