Valentýn slaví každý den. Teď je ta láska pěknější, říkají manželé po 53 letech

Manželé Fojtíkovi prožijí Valentýn v domově pro seniory v Havířově. Jsou spolu už 53 let. Pětasedmdesátiletá paní Ludmila přišla kvůli cukrovce o obě nohy a musí mít specializovanou péči. Její manžel ani chvilku neváhal a přistěhoval se za ní. A zdá se, svátek zamilovaných slaví tato dvojice každý den. 'A víte, že ano? Že jsem zamilovaná do mého muže? Do mého starého Valentýna,' směje se paní Ludmila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Fojtíkovi z Havířova mají svátek zamilovaných každý den

Manželé Fojtíkovi z Havířova mají svátek zamilovaných každý den | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

„To byl ještě štramák, ale to on je pořád. Tady měl ještě plno vlasů, rozum nikde,“ směje se nad fotkami z mládí paní Ludmila. „Jak je to, taťko?“

„Jak jsme spolu začínali, tak spolu i skončíme. Tak je to,“ říká přesvědčeně pan Karel.

Když paní Ludmila přišla kvůli cukrovce o obě nohy, bylo jasné, že to doma nezvládnou. V Grand parku, specializovaném domově pro seniory, ji ale Karel Fojtík rozhodně nechtěl nechat samotnou. Celý život pracoval na šachtě a vydolovat z něj emoce je snad stejně těžké jako dobývání uhlí.

Manželé Fojtíkovi na svatební fotografii | Foto: Andrea Čánová

„Nenechám ji tady samotnou. Bylo mi jí líto. Viděl jsem, jak je smutná, když jdu pryč. A byli jsme tak sžití, že už jsme nemuseli ani mluvit. Každý vycítil, co ten druhý chce říct,“ vykládá pan Fojtík.

„Neuměla jsem si to bez něj představit. Byli jsme zvyklí na sebe. Tolik roků se o mne staral a stará se o mě pořád. Teď vím, že mě má fakt rád,“ přiznává paní Fojtíková.

Svou Ludmilu, která je upoutána na lůžko, pan Karel myje, češe, čte pohádky a maže bolavé ruce. „Měl jsem dva záhony růží a každý den jsem jí nosil ze zahrádky kytičku,“ vzpomíná.

„Teď je ta láska pěknější. Že jsme tak dlouho spolu a tak dlouho se staráme jeden o druhého,“ dodává paní Ludmila.

A zdá se, že svátek zamilovaných slaví tato dvojice seniorů každý den. „A víte, že ano? Že jsem zamilovaná do mého muže? Do mého starého Valentýna,“ uzavírá se smíchem.

Listování ve fotoalbu | Foto: Andrea Čánová

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme