Valentýna oslaví i psí a kočičí útulky, lidé mohou přinést jídlo i hračky

Potěšit lze na Valentýna nejen svého partnera či partnerku, ale i zvířata v útulcích. Při akci Valentýn pro útulky mohou lidé přinést na vybraná místa v Praze, Hradci Králové a Poděbradech krmení i a chovatelské potřeby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pes z útulku | Foto: Kristýna Kuncová

Podle Kateřiny Kašparové z občanského sdružení Kočičí azyl by útulky nejvíce ocenily kvalitní krmení, a to konzervy, granule i pamlsky, ale také hračky pro zvířata, vodítka, pelechy či teplé deky.

V hlavním městě se lidé mohou dozvědět i o fungování útulků. „V Praze jsme v nákupním centru Metropole Zličín a vzhledem k prostoru, který je trochu omezen, jsme nemohli pozvat úplně všechny, které bychom chtěli. Budou tam čtyři kočičí útulky a tři psí. Pomoc, kterou lidé přinesou, rozdistribuujeme i do dalších útulků, které známe a víme, že dobře fungují nebo mají nějakou potíž, což má skoro každý útulek,“ říká Kašparová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Akci Valentýn pro útulky představila na Rádiu Česko Kateřina Kašparová ze sdružení Kočičí azyl

V Poděbradech trvá Valentýn pro útulky už čtyři dny a podle Kašparové je akce nad očekávání úspěšná.

Valentýnská sbírka se koná v Praze, Hradci Králové a Poděbradech, v ostatních městech mohou lidé donést své dárky přímo do útulků. Už příští rok by se však mohla k akci připojit i další města.

„Je to první ročník. Myšlenku jsem nosila v hlavě dva roky, až letos se na to podařilo najít sponzora. Bereme to jako zkušební ročník, příští rok počítáme, že se rozlezeme do celé republiky,“ očekává Kateřina Kašparová z občanského sdružení Kočičí azyl.

Mirko Kašpar, Magdaléna Trusinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme