Policie zveřejnila nové fotografie pohřešované Valerie z Prahy. Naposledy byla viděna před rokem

Policie zveřejnila nové fotografie pohřešované Valerie Kvasničkové z Prahy, která byla naposledy spatřena loni na podzim. Na webu to uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Po dívce pátrají kriminalisté od poloviny srpna. Babička dívky je stíhána kvůli opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy. Policisté znovu žádají veřejnost o pomoc s pátráním.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zveřejnila dvě nové fotografie pohřešované Valerie Kvasničkové. | Zdroj: Policie ČR

„Kriminalisté stále pátrají po Valerii, nicméně zatím bezvýsledně. V rámci vyšetřování případu se jim podařilo zajistit další dvě fotografie hledané dívky. Fotografie s šátkem na hlavě je nejnovější a je ze srpna roku 2017,“ uvedl Daněk.

Pohřešovaná Valerie Kvasničková byla naposledy viděna před rokem v Praze. | Zdroj: Policie ČR

Dívka byla naposledy viděna loni v říjnu na Žižkově, kde bydlela. Od té doby byla možná spatřena také ještě v období okolo Vánoc, potvrzeno to ale nebylo. Policie nevylučuje, že se dívka stala obětí trestného činu.

Dívka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Šedesátiletá poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde hledaná dívka je, stala se tak hlavní podezřelou. Po obvinění ji soud poslal do vazby.

Pátrání po pohřešované Valerii: babičku zadrželi při odjezdu na dovolenou, stopy vedou i do Německa

Číst článek

Policie se začala případem zabývat na základě poznatku rodinného příslušníka zmizelé dívky, který ji několik měsíců neviděl. Kriminalisté prověřili kromě poručnice i příbuzné dívky, sociálně právní ochranu dítěte, zdravotnická zařízení a další místa.

„Dívka byla s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela,“ uvedl dříve Daněk.

Dívka měří asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu. Pokud mají lidé o dívce jakékoli informace, mají kontaktovat linku 158.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme