Zástupce vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta: Česko dodá Ukrajině další zbraně

Ukrajina v nejbližší době obdrží další dodávku zbraní z České republiky. Radiožurnálu to řekl zástupce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Ihor Žovkva. V dubnu převzala Ukrajina zásilku českých tanků a obrněných vozidel. „Bohužel nelze zveřejnit přesné údaje, ale věřte mi, Ukrajině to bude velice užitečné,“ řekl Ihor Žovkva.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ihor Žovkva

Ihor Žovkva | Foto: Kancelář prezidenta Ukrajiny

„Znovu to samé, to určitě, plus další vybavení, o němž jsme jednali s vaší vládou, konkrétně s ministerstvem obrany. Bohužel nelze zveřejnit přesné údaje, ale věřte mi, Ukrajině to bude velice užitečné,“ řekl Ihor Žovkva.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu koncem letošního února poskytlo Česko podle údajů mluvčí ministerstva obrany z konce dubna vojenskou pomoc za téměř tři miliardy korun. Podrobnosti o dodávkách ministerstvo z bezpečnostních důvodů nezveřejňuje.

Podle médií Česko na Ukrajinu poslalo i těžkou techniku včetně samohybných houfnic Dana, salvových raketometů RM-70 Grad, tanků sovětské výroby T-72 nebo bojových vozidel pěchoty.

Rozhovor s Ihorem Žovkvou uslyšíte v pořadu 20 minut Radiožurnálu tento čtvrtek.

Dominik Tesár Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme