Valterová s odboráři v České televizi nejednala

Dnešního jednání se stávkovým výborem České televize se Věra Valterová, pověřená řízením televize, nezúčastní. Ze schůzky se omluvila otevřeným dopisem. Argumentovala tím, že stávkující zesilují nátlakové akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valterová Českému rozhlasu řekla, že důvodem, proč nepřišla, je to, že stávkující zesilují nátlakové akce a také to, že dosud nebyla seznámena se žádným novým návrhem druhé strany.

Právník stávkujících televizních pracovníků Petr Čunderlík považuje tento krok Věry Valterové za neslušný.

Valterová argumentovala tím, že stávkující zesilují nátlakové akce. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Richard Falbr to ale s nátlakem stávkujících nevidí tak černě.

Falbr předložil stranám sporu v České televizi návrh dohody o konci stávky. Dohoda zavazuje vedení ČT, aby stáhlo výpovědi zaměstnancům i trestní oznámení na ně a aby ředitelce zpravodajství Janě Bobošíkové a financí Jindřichu Beznoskovi nebyla přidělována práce. Stávkující by po splnění těchto bodů ukončili stávku.

Adam Komers z krizového výboru redaktorů stávkující ČT řekl, že Falbrův návrh se do značné míry kryje s kroky, které dnes chtěli navrhnout stávkující. Vedení televize na návrh zatím nereagovalo.

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr, Helena Šulcová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme