Fotbalista Vaněk bez trestu? Policisté proti němu nesmí použít klíčové důkazy

Bývalý reprezentant a fotbalista ruského týmu Ufa Ondřej Vaněk pravděpodobně unikne potrestání za křivou výpověď u soudu. Policisté nemohou použít klíčové důkazy proti němu a Vítězslavu Meišnerovi. Případ tak byl uzavřen, potvrdili serveru Seznam zprávy vyšetřovatelé a státní zástupce Tomáš Svoboda.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Meišner u soudu | Foto: Filip Jandourek

Vaněk se podle policie dopustil křivé výpovědi, když vysvětloval před Městským soudem v Praze své vztahy s drogovým dealerem Vítězslavem Meišnerem.

Sežeň něco na večer, psal prvoligový fotbalista drogovému dealerovi

Číst článek

Bývalý fotbalista Jablonce nebo Plzně v jednom z hovorů, který monitorovala policie, mluvil o „kokeši“. U soudu pak tvrdil, že se jednalo o pivo. Soudkyně je ale přesvědčená, že jednoznačně šlo o kokain.

Záznam ale policie ani státní zástupce použít nesmí. Podle Svobody totiž zákon neumožňuje při tomto trestném činu požívat odposlechy a nelze ani použít odposlech z kauzy Meišner.

A protože Vaněk i dealer odmítli vypovídat, je případ u konce. „Nepředpokládám, že by nějaký důkaz použitelný v tomto trestním řízení vyšel najevo,“ řekl serveru Seznam zprávy Tomáš Svoboda z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2.

Meišner byl odsouzen za prodej omamných látek nejdříve na šest let vězení, Vrchní soud v Praze mu ale v listopadu 2017 zpřísnil trest na 8,5 roku vězení. Podle rozsudku dodával dealer drogy i právě Vaňkovi. Ten ale stále zkušenost s drogami popírá.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme