Staroměstské náměstí letos stánky nezaplní. Praha přijde kvůli koronaviru o velké vánoční trhy

Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce. Uvedl to radní Jan Chabr (TOP 09). Strom na Staroměstském náměstí stát bude, v úvahu podle radního přichází i několik stánků. Vánoční trhy v Praze každoročně pořádá společnost Taiko.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy

Vánoční trhy v centru Prahy letos nebudou takové jako v minulosti | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Trhy jsou podle Chabra společenskou událostí, na které bývá velká koncentrace lidí. „Z tohoto důvodu by bylo s ohledem na epidemickou situaci zřejmě velmi nevhodné konat vánoční trhy a připravovat je v rozsahu a velikosti, na které jsme zvyklí z minulých let,“ řekl.

V pondělní zatím v Česku přibylo 5474 nakažených. 34 procent provedených testů bylo pozitivních

Číst článek

Dodal, že magistrát zároveň nechce oslavy Vánoc úplně vypustit, a to i z psychologických důvodů.

Atmosféru tak na Staroměstském náměstí zajistí tradiční velký smrk a vánoční výzdoba. „Na druhou stranu se nebude jednat o výzdobu nějak nákladnou ani pompézní. Pakliže by to epidemická situace umožnila, jsme připraveni přidat i několik decentních malých stánků, nicméně v tuto chvíli s klasickou variantou vánočních trhů nepočítáme,“ shrnul Chabr.

Zrušení trhů se bude týkat těch, které organizuje společnost Taiko na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky a ve spodní části Václavského náměstí. U menších trhů v jiných částech metropole bude magistrát podle Chabra jednat s městskými částmi.

Dovedu si představit, že na některé z městských částí by vánoční trhy v omezené variantě mohly proběhnout, ale zatím je brzy předvídat,“ dodal.

Vánoční smrk

Zrušeny byly velikonoční a teď i vánoční trhy, samozřejmě nás to velmi mrzí a dotýká se to také naší firmy. Nicméně respektujeme rozhodnutí a nabídneme strom a jeho instalaci Magistrátu hlavního města Prahy za režijní náklady,“ uvedl předseda představenstva společnosti Taiko Libor Votruba.

Oslava Vánoc bude letos v Praze vzhledem k situaci komornější. Vánoční trhy budou fungovat pouze omezeně a bez živých kulturních vystoupení. Vánoční strom bude, ale bez slavnostního rozsvěcování. Kolega @Jan Chabr situaci pečlivě sleduje. Při případném zlepšení program doplníme.

12:33 – 26. 10. 2020

10 343

Firma už vybrala strom, který na Staroměstském náměstí vztyčí. Bude to smrk ztepilý vysoký 19 metrů, který vyrostl nedaleko Jílového u Prahy. Strom by se měl stavět v noci na 24. listopadu.

Trhy se v centru metropole za normálních okolností konají od přelomu listopadu a prosince do začátku ledna. Kromě Staroměstského náměstí bývají také například na Václavském náměstí, náměstí Míru a dalších místech v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme