Vánoce na sněhu prožijí asi jen obyvatelé a návštěvníci hor

I když meteorologové očekávají, že první polovina příštího týdne bude chladnější než uplynulé dny, ze sněhu se na Štědrý den budou moct těšit pouze obyvatelé a návštěvníci českých hor. I tam se má však podle předpovědi v druhé polovině příštího týdne opět oteplit, takže očekávaná dvaceticentimetrová sněhová pokrývka z víkendu a počátku týdne bude postupně tát.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nižších oblastech budou v nadcházejících dnech srážky dešťové a smíšené. „Pokud se tam srážky vyskytnou i na začátku příštího týdne, měly by být sněhové,“ řekl Karel Vašíček z Českého hydrometeorologického ústavu. Kvůli dalšímu oteplení ale nelze očekávat, že Vánoce ve středních a nízkých polohách budou bílé.

Nezvyklé teplo, které trvá od října, způsobil příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Začátkem tohoto týdne činila odchylka od normálu 6,5 stupně Celsia a v Praze padl ve středu 225 let starý teplotní rekord. Meteorologové přirovnávali počasí k dubnovému, čemuž odpovídaly i rozkvétající květiny a některé stromy a stále rostoucí tráva. Nyní se teploty vlivem přílivu chladnějšího vzduchu od severozápadu vracejí k normálu.

Loni pokryl první sníh hřebeny Jeseníků v polovině října, o měsíc později využívali lyžaři čtyřiceticentimetrovou nadílku. Letos napadl první poprašek až začátkem listopadu, nyní jsou stráně zelené.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme