Vánoční filmy v zimním kině. Bunda, deka a teplý čaj jsou v Kroměříži povinnou výbavou

Kroměříži už léta chybí letní kino, město si ale vymyslelo kino zimní. Na nádvoří kroměřížské radnice promítají každý večer až do soboty vánoční filmy. Na programu nechybí Ledové království, Polární expres nebo Jack Frost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Ledové království z roku 2013 | Foto: Falcon

„Chtěli jsme, aby součástí adventního času bylo i nějaké promítání pro děti a dospělé,“ vysvětluje spoluautor projektu Pavel Zrna.

„Pro Kroměříž je to pilotní záležitost, nicméně chtěli bychom, aby se z této akce stala tradice,“ upřesňuje Zrna.

Zimní kino v Kroměříži napoprvé přilákalo množství zvědavých návštěvníků. „Je to super nápad. Vůbec jsem nevěděl, že tady nějaké zimní kino je, což je trošku škoda,“ hodnotí jeden z návštěvníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vánoce v zimním kině. Kroměříž promítá filmy Ledové království nebo Polární expres. Natáčel Pavel Sedláček

Netradiční promítání si pochvaluje také jedna z návštěvnic.

„Výborný nápad, v takovém kině jsme ještě nebyli a děti to lákalo. Dali nám deky, takže se to dá. Ještě vnitřně by to chtělo zahřát,“ dodává.

„Pěkné, ale je trochu blbost, aby tady lidé mrzli a dívali se na televizi. Sice mají deky, ale i tak je tu zima,“ podotýká další žena.

Chladné večery ovlivňují také místní techniku. „Malinko se zpožďuje rozběh, prodleva je trošku větší,“ vysvětluje promítač Jiří Soporský.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme