Smrk ze soukromé zahrady. Na Staroměstském náměstí bude opět vánoční strom z Liberecka

Staroměstské náměstí v Praze bude v adventním období zdobit vánoční strom z Libereckého kraje. Organizátoři trhů přivezou zhruba 24metrový smrk ze soukromé zahrady v Semilech. Společnost Taiko vyhlašuje každoročně soutěž o zasílání tipů na vánoční strom pro Prahu, letos podmínkám vyhovoval jediný, informovala v pondělí mluvčí firmy Taiko Hana Tietze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční strom na Staroměstském náměstí (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Firma Taiko letos obdržela od veřejnosti 42 tipů na vánoční strom, nejvíc za devět let, kdy soutěž pořádá. Jediný strom ale splnil požadovaná kritéria.

„Je to krásný smrk, který rostl do výšky v zahradě bez omezení, takže má krásné větve a je rovnoměrný. Majitelka se však obává jeho výšky v případě silného větru, protože kolem něj je zástavba domů. Právě proto se rozhodla ho nechat pokácet a věnovat návštěvníkům vánočních trhů v Praze,“ uvedl provozní ředitel společnosti Taiko Petr Hozák.

Dendrologové již podle organizátorů vánočních trhů na Staroměstském náměstí provedli předběžnou prohlídku stromu a potvrdili, že je zdravý. Pokud nebude dodatečně zjištěn žádný problém, strom se pokácí 24. listopadu. Přesné místo a čas Taiko oznámí později.

I v loňském roce tvořil dominantu pražských vánočních trhů strom z Liberecka, byl to 55 let starý smrk z Rynoltic. Strom se na Staroměstském náměstí poprvé rozsvítí v sobotu 30. listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme