Dohodu chtějí rušit po třech pokutách. Varnsdorfští radní rozhodli ukončit smlouvu o pronájmu radarů

Radní Varnsdorfu na Děčínsku na zasedání 20. prosince rozhodli ukončit smlouvu o pronájmu radarů na měření rychlosti se společností Water Solar Technology. Vyplývá to z usnesení zveřejněného na internetových stránkách města. Smlouva byla terčem kritiky opozice a radnice za zakázku dostala opakovaně pokuty od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Vansdorf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poprvé vyhrála Water Solar Technology zakázku v roce 2017 (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka PxHere (Creative Commons CC0)

Policie zakázku prověřuje, v případu obvinila jednu právnickou osobu a čtyři lidi včetně varnsdorfského starosty Stanislava Horáčka (ANO), který skončil ve vazbě.

Hnutí ANO vyloučilo kvůli kauze s radary starostu Varnsdorfu, který zůstává ve vazbě

Číst článek

Radní na jednání minulý pátek pověřili místostarostu Josefa Hambálka (ANO), aby problematickou smlouvu uzavřenou letos v dubnu vypověděl. I on je přitom v případu jedním z obviněných. Podle informací TV Prima ale radary z Varnsdorfu nezmizí, v novém tendru dokonce radnice počítá s měřením rychlosti na více místech.

„Myslím si, že měření není špatná věc, doprava se zklidnila. Přemýšlíme i o mobilních radarech, které by mohly být u škol, u školek,“ řekl Primě Hambálek.

Zakázka z roku 2017

Celá kauza se týká pronájmu radarů na měření rychlosti, které pro město provozuje společnost Water Solar Technology. Zakázku poprvé vyhrála v roce 2017 a zvítězila i v opakované soutěži. Firma má dostávat 290 korun bez DPH za každý přestupek.

Opozice kvůli tomu vedení radnice kritizovala, existuje také judikatura Nejvyššího správního soudu, podle níž je nezákonné, pokud má na výsledcích měření radaru zájem třetí subjekt.

Za způsob zadání zakázky antimonopolní úřad městu vyměřil tři pokuty v celkové výši 950 000 korun. Dvě z nich předseda úřadu Petr Rafaj vrátil k novému projednání.

Proti poslední pokutě se varnsdorfští radní rozhodli nepodávat rozklad. Podle Děčínského deníku se tak stalo na doporučení městských právníků a advokátní kanceláře, která město ve sporech o radary zastupuje. „Doporučili nám využít jiných opravných prostředků, než je rozklad. Třeba se obrátit přímo na soud,“ řekl deníku místostarosta Hambálek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme