Policie zadržela starostu Varnsdorfu a další dva lidi kvůli zakázce na rychlostní radary

Policie ve středu ráno zadržela ve Varnsdorfu tři lidi, mezi nimi i starostu města Stanislava Horáčka z ANO. Informaci přinesla Česká televize. Případ se týká pronájmu radarů na měření rychlosti, které pro město provozuje soukromá společnost Water Solar Technology. Kvůli zakázce policisté zasahovali začátkem října na městském úřadě, v domě starosty a u majitele této soukromé firmy, která zakázku získala.

Varnsdorf (Aktualizováno: 9:34 11. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukazatel blížícího se radaru (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka PxHere (Creative Commons CC0)

Ranní policejní akce se měla podle České televize týkat takzvané radarové kauzy. Vedení Varnsdorfu nejprve zadalo zakázku na nájem a instalaci městského radaru spolu s příslušným softwarem pro správu a zpracování přestupků v září 2017 jako zakázku malého rozsahu britské firmě Water Solar Technology.

Policie zasahovala na několika místech ve Varnsdorfu, kde se řeší rychlostní radary

Číst článek

Za každé zaznamenané překročení rychlosti měl dodavatel dostat 300 korun s tím, že tyto odměny nepřesáhnou milion korun.

Kvůli vypsání zakázky dostal Varnsdorf od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže tři pokuty v celkové výši 950 tisíc korun. Dvě pokuty předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj vrátil úřadu k novému projednání. Proti třetí pokutě podalo město rozklad.

Vedení města už kvůli městským radarům dříve kritizovala opozice. Vadí jí mimo jiné stanovení ceny za přestupek, které podle nich motivuje soukromníka, aby přestupků bylo co nejvíc. Vedení radnice kritiku odmítá. Tvrdí, že město protiprávně nejedná a uzavřené smlouvy jsou v souladu se zákonem.

sot, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme